31 Mart 2012 Cumartesi

KANLI 1 NİSAN adlı arkadaşın bloğundan aldım bu yazıyı ve sizlerle paylaşmak istedim kanım dondu aşağıdaki satırları okurken 


Yıllarca mal mal şakalar yaptık durduk ne için gülmek eğlenmek için ne gereksizmiş yaptıklarımız...1 Nisan hile günü


15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu İspanyadaki Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Müslümanların kuşatmanın uzun sürmesine rağmen ne imanında ne korkusuzluğunda bir değişiklik olmamıştır. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir. 

En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an-ı Kerim 
bir elinde İncil; "Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım" der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi komutana teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.

Bunun üzerine Müslümanlar Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz... dediklerinde Haçlı ordusu komutanı Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur diye cevap verir.
Bu dialoğun ardından;  

BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR.

İşte o gün bugündür 1 Nisan Hristiyanlar arasında Hile Günü olarak kutlanmaktadır.

Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisanlar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır.

Bu hile gününün manasını bilmeden kutladığınız günler bugün sonra ulaştı. Bundan sonra kutlayacağınız tüm 1 Nisanların ne manaya geldiğini biliyorsunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder